Skip Navigation Links12. Bölge Müdürlüğü Anasayfa > Haberler

12. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜMÜZDEN AV VE YABAN HAYVANLARI İÇİN YEMLEME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR…

Ocak 22, 2020

Av ve yaban hayvanlarının doğal ortamlarında desteklenmesi, kış şartlarında yem ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 12. Bölge Müdürlüğümüz koordinesinde yemleme çalışmaları yapılıyor.
Ağır geçen kış şartlarında yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için Doğa Koruma ve Mili Parklar (DKMP) 12. Bölge Müdürlüğümüz çalışma alanında bulunan Artvin,Rize, Gümüşhane, Giresun ve Trabzon illerinde doğaya yem bırakma çalışmalarımız aralıksız sürüyor.
Amacımız yaban hayvanlarının bulunduğu doğal ortamlarında beslenmelerine çeşitli besin türlerinden oluşan yemlerle takviyede bulunmak, yiyecek aramak için insan yerleşkelerine inerek zarar vermelerini engellemek ve yaşanabilecek insan-yaban hayatı çatışmasının önüne geçmektir. Yaban ve sokak hayvanları da birer canlıdır ve onlarla birlikte bu dünyayı paylaştığımızı unutmayalım.
Yapılan bu etkinlikle, zorlu kış şartlarında beslenme sıkıntısı çeken hayvanlar için ulaşabilecekleri yerlere yem bırakmak suretiyle hayvanların bulundukları ortamdan başka yerlere gitmemesini ve beslenmeyi kendi habitatlarında yapmaları amaçlanmaktadır.