Skip Navigation Links12. Bölge Müdürlüğü Anasayfa > Haberler

DOĞA TURİZMİ UYGULAMALARI WEB YAZILIMI GELİŞTİRME PROJESİ İLK TOPLANTISI TRABZON’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ekim 31, 2019

Sayın Cumhurbaşkanımızın “81 ilde turizm seferberliği başlatıyoruz, doğa turizminde dünyanın ilk 5 ülkesi arasına girmeyi planlıyoruz” talimatları kapsamında, Bakanlığımızca 81 ilde hazırlattırılan Doğa Turizmi Master Planları ve Korunan Alanlar Uygulama Eylem Planları ile doğa turizmi çalışmaları hız kazanmıştır.
Bu bağlamda, 25 Ekim 2019 tarihinde Trabzon ilimizde “Doğa Turizmi Uygulamaları Web Yazılımı Geliştirme Projesi”, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Doğa Koruma Daire Başkanı Fahrettin ULU, DKMP 12. Bölge Müdürü Ahmet USTA, Bölge Müdür Yardımcıları Cüneyt ALOĞLU ve Murat KEFELİOĞLU, Doğa Koruma ve Sulak Alanlar Şube Müdürü Mahmut Kemal YAZAR ve Trabzon Şube Müdürü Akif ÜMÜZER ile 11. ve 12. Bölge Müdürlüklerinden doğa turizmi çalışmaları ile ilgili teknik personellerin katılımlarıyla Trabzon’da gerçekleştirilmiştir.
Bu proje ile; tüm illerde hazırlanan doğa turizmi master ve uygulama eylem planları içeriğindeki haritalardan Doğa Turizmi Coğrafi Bilgi Sistemi tabanlı bir yazılım kullanımı ile Bilgi Sistemleri (DATBİS) oluşturularak, web/mobil uygulama aracılığı ile sistemin idarece kullanımı, güncellemesi, yönetilmesi ve ziyaretçilere sunulabilmesi hedeflenmiştir.


Planlanan ve son aşamalarına gelinen proje ile ülkemizde bulunan yerli ve yabancı tüm ziyaretçiler, hem bilgi kirliliği yaşamadan hem de en kısa yoldan, sahip olduğumuz korunan alanlardaki doğa turizmi faaliyetlerine kolay ulaşım imkânına sahip olabilecekler. Projenin ülkemiz için hayırlara vesile olması dileğiyle...

“Muhteşem Güzellikleri İle Korunan Alanlar Bir Tık Uzağınızda Olsun”