Skip Navigation Links12. Bölge Müdürlüğü Anasayfa > Haberler

TBMM "TIBBİ VE AROMATİK BİTKİLER ARAŞTIRMA KOMİSYONU"NUNDAN BÖLGEMİZE BİR ÇALIŞMA ZİYARETİ

Ekim 15, 2019

Tıbbi ve aromatik bitki çeşitliliğinin korunmasında, üretiminde ve pazarlanmasında karşılaşılan sorunlar ile alınması gereken önlemleri belirlemek amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu Trabzon'da toplantı yaptı.
TBMM Tıbbi ve Aromatik Bitki Çeşitliliğinin Korunmasında, Bunların Üretiminde ve Pazarlanmasında Karşılaşılan Sorunlar ile Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyon Üyeleri Bölgemizde "İstişare Toplantısı" yaptılar.


Trabzon, Rize, Artvin, Giresun,Ordu ve Samsun illerini kapsayacak bu Çalışma Ziyareti kapsamında Trabzon'a geldiler.

TBMM Tıbbi ve Aromatik Bitki Çeşitliliğinin Korunması Araştırma Komisyonu Başkanı İbrahim Aydın ve komisyon üyelerinin bulunduğu çalışma grubunun düzenlemiş olduğu toplantı Trabzon Çamburnu Tabiat Parkında yapıldı.İnceleme, değerlendirme ve İstişare toplantısına KTÜ,paydaş kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör temsilcileri katıldı.
Toplantıda Bölge Müdürümüz Ahmet Usta da bulunarak komisyon üyelerine bir sunum yaptı.
TBMM Tıbbi ve Aromatik Bitki Çeşitliliğinin Korunması Araştırma Komisyonu Başkanı ve üyeleri beraberindeki heyet tıbbi bitki ve aromatik bitkilerin üretiminde yaşanan darboğazlar ile korunmasındaki sıkıntılar ve bu bitkilerin pazarlanmasındaki sorunlar çözüme kavuşma yolları hakkında gelen görüş ve talepleri dinleyerek not aldı. Toplantının ardından araziye çıkan heyet, tıbbi ve aromatik bitki yetiştirilen alanları gezerek bilgiler aldı.