Skip Navigation Links12. Bölge Müdürlüğü Anasayfa > Haberler

SERA GÖLÜ TABİAT PARKINDA YATIRIMLARIMIZ DEVAM EDİYOR...

Ocak 19, 2018

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatıyla, korunan alanlara yaptığı yatırımlara bir yenisini daha ekledi.
Trabzon’un önemli bir turizm varlığı olan ve 2010 yılında tabiat parkı olarak ilan edilen Sera Gölü, Sera Deresi Vadisinde meydana gelen bir heyelan neticesinde ortaya çıkan küçük bir set gölüdür. Oluşum hikâyesi, barındırdığı canlı türleri, kent merkezine yakınlığı ve huzur veren göl manzarası ile başlı başına bir çekim merkezi olması nedeniyle oldukça ilgi çekici bir konumdadır.
Geçtiğimiz yıl sonunda DKMP 12. Bölge Müdürlüğü, Trabzon Şube Müdürlüğümüzce Sera Gölü Tabiat Parkında gerçekleştirilen yatırımlara bir yenisi daha eklendi. Gölün tüm çevresinde yapılması planlanan yürüyüş yolunun 1. Etabında 340 metrelik kısım tamamlandı. Yürüyüş yolu hattı boyunca, farklı iki noktada Sera Gölü’nün eşsiz manzarasını sunan manzara seyir noktaları oluşturuldu.
Şehre 10 km. mesafede olan Tabiat Parkı, günübirlik kullanım için ulaşımı kolay alanlardan biri olup yoğun bir ziyaretçi kapasitesine sahiptir. Sera Gölü Tabiat Parkını ziyarete geldiğinizde dilerseniz pikniğinizi yapabilir dilerseniz yapımı tamamlanan yürüyüş yolunda pikniğin ardından göl manzarası eşliğinde hafif tempolu bir yürüyüş yapma deneyimini de yaşayabilirsiniz.