Skip Navigation Links12. Bölge Müdürlüğü Anasayfa > Haberler

“KÜMBET YAYLASI VE KOÇKAYASI TABİAT PARKI FOTOMARATONU” SONUÇLANDI.

Ağustos 21, 2017

12. Bölge Müdürlüğü/ Giresun DKMP Şube Müdürlüğü ve Giresun Gezgin Fotoğraf Sanatçıları Derneğinin (GEZFOD) işbirliği, Dereli Kaymakamlığı, Dereli Belediye Başkanlığı ve Koçkayası Tabiat Parkı İşletmecisi Birun Turizm A.Ş. ‘nin katkılarıyla 10-13 Ağustos 2017 tarihleri arasında düzenlenen “Kümbet Yaylası ve Koçkayası Tabiat Parkı Fotomaratonu” sonuçlandı.

1. Hakan Aydın / Giresun


Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği (GEZFOD) ile Giresun Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünce organize edilen fotomaratona Türkiye'nin farklı bölgelerinden yaklaşık 110 fotoğrafçı katıldı. Fotoğrafçılar Koçkayası Tabiat Parkı, Kümbet ve Çıkrıkkapı yaylaları ile Uzundere, Tamdere ve Eğribel bölgelerinde doğal yaşam ve güzelliklerin yanı sıra kültürel yapıları da fotoğrafladı.

2. Sevilay Kablan Yıldız / İstanbul


Tamamlanan yarışmadan sonra "Kümbet Yaylası ve Koçkayası Tabiat Parkı Fotomaratonu" yarışmasına katılan 446 fotoğraf; Prof.Dr. Ata Yakup Kaptan (Ondokuz Mayıs Üniversitesi GSF), Erhan Aydın (GEZFOD Yönetim Kurulu), Dr. Halil Kahveci (GİFOD Yönetim Kurulu), Kemal Özkılıç (Fotoğraf Sanatçısı) Ertan Kuduban (Giresun DKMP Şube Müdürü) 'dan oluşan Jüri tarafından kategorilerine göre değerlendirilerek ilk üçü belirlemişlerdir. 

3. Mustafa Kılınç / Tokat


Buna göre:

1. Hakan Aydın / Giresun
2. Sevilay Kablan Yıldız / İstanbul
3. Mustafa Kılınç / Tokat

olmuşlardır. 
Ayrıca 3 adet mansiyon,1 adet drone ve 50 adet sergileme de seçilmiştir. Jüri, bütün fotoğrafların çok özel olduğunu bu yüzden seçim yaparken çok zorlandıklarını ifade etmişlerdir. Ödül ve Sergileme alan tüm fotoğraf sanatçısı dostlarımızı kutlar başarılarının devamını dileriz.

Not: Dereceye girenlerin eserleri aşağıdadır.

Fotoğraflar için tıklayınız1
Fotoğraflar için tıklayınız2