Skip Navigation Links12. Bölge Müdürlüğü Anasayfa > Haberler

UZUNGÖL TABİAT PARKI’NA SEYİR TERASI YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLADI.

Ağustos 16, 2017

Farklı doğal özellikleri ile ziyaretçilerin ilgisini çeken ve Türkiye’nin en önemli doğa turizminin merkezlerinden biri olan Trabzon il sınırları dâhilindeki Uzungöl’e seyir terası yapılıyor.
 

Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü/ Trabzon Şube Müdürlüğü çalışma alanı  içerisinde bulunan ‘Uzungöl Tabiat Parkı’na,gelen ziyaretçilerin görsel ihtiyaçlarını karşılamak Uzungöl’ü en güzel noktadan seyretmek için estetik ve seyir açısından özel bir çalışma ile tasarlanmış ‘seyir terası’nın yapımına başlandı.
Uluslararası alanda ortak dili oluşmuş nadir sektörlerden biri olan doğa turizminin Türkiye ve Trabzon’daki önemli/gözde mekânlarından biri olan Uzungöl Tabiat Parkı’na yapılmakta olan‘seyir terası’ bölge turizmine olum yönde katkı sağlayacağı düşünülmektedir.
12. Bölge Müdürlüğümüz faaliyet alanı içerisinde bulunan Uzungöl Tabiat Parkında, Yaylaönü Mahallesi yolu üzerinde ve göle hakim olan bir alanda bu yıl yapılmakta olan seyir terası çelik konstrüksiyon üzeri ahşap kaplama olarak inşa edilecektir. Gezinme alanı 300 metrekare ve toplam maliyeti 510.000 TL olan seyir terasının ihalesi 26.06.2017 tarihinde yapılmış 13.07.2017 tarihinde imalatlara başlanmıştır.  Bu yıl sonunda seyir terasının yapımı tamamlanıp hizmete sunulacaktır.