Skip Navigation Links12. Bölge Müdürlüğü Anasayfa > Haberler

“AVBİS ÇAĞRI MERKEZİ” AVCILARIMIZIN HİZMETİNDE…

Haziran 14, 2017

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü, Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatlarıyla avcılık faaliyetinin daha etkin yönetilmesi için bir dizi çalışma yapıyor.

DKMP Genel Müdürlüğü av hayvanlarının üretimi, koruma-kontrolün etkin ve programlı bir şekilde yapılması, avcıların ve paydaşların bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi için  avlak sistemini geliştirdi. Böylece planlı avcılığa geçilerek tabiata destek verilmesi anlamına gelen “Sürdürülebilir Av Yönetimi” faaliyetleri ile yaban hayatı daha etkin bir şekilde korunmaya başladı.DKMP Genel Müdürlüğü 2013 senesinde Avlak Yönetimi Bilgi Sistemi (AVBİS) yazılımı hizmete alarak avcıları kayıt altına aldı. Ülkemizde kayıtlı 242.787 avcının veri tabanı oluşturularak sistem üzerinden avlanma izin belgesi almalarına imkan sağladı.


Şimdi ise DKMP Genel Müdürlüğü AVBİS sistemine kayıtlı olan avcılarımız için yeni bir hizmeti başlattı. DKMP internet erişimi olmayan ya da AVBİS Mobil Uygulama hizmetini kullanmayan avcıların taleplerini karşılamak maksadıyla avcıların telefon ile rezervasyon yaptırabilmeleri için çağrı numarası tahsis edildi.


Tahsis edilen‘0850 888 06 06’ numaralı hat, internet aracılığı ile avlanma kotası alamayan avcılarımız için büyük kolaylık sağlayacak. Avcılar AVBİS Çağrı Merkezi Hizmetini kullanarak istedikleri avlaktan rezervasyon yapabilecek. Hat, bir ihbar hattı olmayıp tamamen avcıların kotalara daha rahat erişimini sağlamak için verilen bir hizmet niteliği taşımaktadır.