Skip Navigation Links12. Bölge Müdürlüğü Anasayfa > Haberler

Uluslar Arası Öneme Sahip Sulak Alanımız Araklı Kara Dereye 12 000 Doğal Alabalık Yavrusu…

Eylül 07, 2013

Bakanlığımızın"DoğalAlabalık Üretilmesi ve Orman İçi Suların Balıklandırılması" projesi kapsamında Araklı’nınBahçecik, Pazarcık ve Erikli mevkiine 12000adet kırmızı benekli alabalık salımı yapıldı. 


Salımçalışmasına AKP Trabzon Millet Vekili Sayın Aydın BIYIKLIOĞLU, Araklı KaymakamıSayın Adnan TEZCAN, Araklı Belediye Başkanı Sayın Reçep ÇEBİ, AKP İlçe Başkanı SayınMustafa TEKİNBAŞ, Trabzon Şube Müdürümüz Sayın Resul DOĞAN , İlçe Gıda Tarım veHayvancılık Müdürü Sayın Bülent BAYRAK, Doğayı ve Tabiatı Koruma DerneğiBaşkanı Ömer ÇEBİ ve yönetim kurulu üyeler, ve çevre sakinleri iştirak ettiler. 


"DoğalAlabalık Üretilmesi ve Orman İçi Suların Balıklandırılması" projesi kapsamında;su ürünleri yönünden iç su kaynaklarımızın rasyonel bir şekildedeğerlendirilmesi, zengin bir protein kaynağı olan balığın günenilir gıdaolarak insanlara daha fazla sunulması, amatör/sportif amaçlı avcılık yapanvatandaşlarımızı daha çok iç sulara çekebilmek amacıyla balıklandırmaçalışmaları yapılmaktadır. Önümüzdeki yıllarda da devam edecek bu çalışmayla ekoturizme, orman köylüsüne, yöre insanına ve Tabiat Turizminin gelişmesine  katkı sağlanmış olacaktır.